Pages

Showing posts with label Christmas. Show all posts
Showing posts with label Christmas. Show all posts

Thursday, January 5, 2017

Ovog raspusta...

Na radost svih nas školaraca, ovaj (nazovi) zimski raspust je produžen za dva dana, pa hajde da ga iskoristimo najbolje što možemo! Ovog raspusta... 

Čitajte, što više to bolje. Tokom školske godine baš i nema slobodnog vremena za opuštanje uz knjige, pa zato ovaj raspust iskoristite upravo za to. Moje preporuke možete da pogledate ovde



Opustite se. Za dobro opuštanje je nezaobilazna topla kupka, pa zato trk u kupatilo, napunite kadu, upalite sveće, uzmite omiljeni magazin i prepustite se uživanju. 



Družite se. Nije bitno da li sa sestrom, društvom, bratom, mamom, tetkom, tatom. Izađite na toplu čokoladu, ili kolače. Ili samo u šetnju. Izađite iz kuće i uživajte u zimskim čarolijama. Ako imate više sreće pa u vašem kraju ima dosta snega, sankanje, grudvanje, pravljenje sneška itd. nikako ne preskačite. Najlepši zimski provod je na snegu!



Organizujte veče porodičnih društvenih igara, na primer čoveče ne ljuti se, tvister, monopol, riziko, remi, tač, uno... Ima ih pregršt, a smeh i zabava su zagarantovani! 



Crtajte, bojite, fotografišite i pravite. Internet je pun diy ideja za dekoraciju sobe, pa vam je ovaj raspust savršena prilika da napravite one koje ste već dugo želeli. Izađite iz kuće i napravite nekoliko zimskih fotografija kojima ćete se kasnije sigurno diviti. A da biste se još više opustili, obojite neki lep crtež skinut sa interneta ili iz bojanke.










Kuvajte! Sami, sa mamom, bakom ili drugaricom, ili bilo kim. Pronađite zanimljive recepte na Pinterestu, nabavite sve sastojke i krenite u akciju, a kasnije ćete uživati u degustaciji i biti ponosni na svoja mala kulinarska remek dela. Ovde pogledajte recept koji sam podelila sa vama prošle godine. 


Ako vam se ne čita, onda gledajte filmove i serije uz toplu čokoladu i grickalice. Dodajte malo cozy atmosfere i uživajte!


A za kraj, iako je raspust, nije na odmet malo učenja, pogotovo zbog kraja polugodišta, kada će svi profesori navaliti sa ispitivanjima i kontrolnim i pismenim vežbama. Zato knjige u ruke i počnite na vreme! 


Uživajte na raspustu, a mi se čitamo u sledećem postu! ♥

Sunday, December 25, 2016

Praznični šareniš!

Danas vam donosim jedan post u prazničnom duhu, sa dosta slika. Daću vam ideje za • šta obući u novogodišnjoj noći •, kao i slike koje sam napravila u proteklih nedelju dana. Svima koji danas slave Božić želim sve najlepše, i da ga lepo provedu sa porodicom i prijateljima. Uživajte! ♡



• Opušteno, za kućnu varijantu •





















• I jedna zalutala ptičica☺ •

Monday, December 12, 2016

Oči u oči sa poklonima!

Ne znam za vas, ali mnogo volim ovo doba godine kada planiram i kupujem poklone za novogodišnje praznike svojim najbližima. Ali se isto toliko i nerviram što ne mogu da nađem baš ono što sam htela, ili što uopšte nemam predstavu šta nekome da poklonim. Pa, da i ove godine ne bih 30. decembra jurila po gradu i pakovala poklone, već sam se pripremila za ovaj okršaj s idejama, kesama, kutijama i papirima. Zato danas pričamo o tome kako da ovaj period prođe sa što manje muka.



Prvo i prvo, lista sa svim imenima koja će se ove godine obradovati našim poklonima! U tu tabelu dodajmo i rubrike šta, koliko, gde i gotovo, pa možemo da nastavimo.

 
 Drugi korak je određivanje budžeta. Ovde ne treba da preterujemo, jer je ne moguće kupiti poklon za 100 dinara, ali s druge strane ne treba ni da potrošimo 10 000 da bismo kupili nešto lepo. Takođe treba da odredimo i razuman broj osoba kojima poklanjamo. Ja kupujem poklone mami, tati i bratu, i jednoj drugarici. Za sad.

Kada smo i ovo uradili, prelazimo na odabir poklona. Ovde mogu da posluže i Pinterest i Youtube, a preneću vam ono što sam pronašla i što mislim da može da vam pomogne i da neku ideju.















- Sve slike su preuzete sa interneta -

Kada odaberete poklone, vreme je za kupovinu ili pravljenje, a nakon toga sledi pakovanje! Ne zaboravite da nabavite papire i kese, makaze i lepak za pakovanje. Napravite i neku lepu čestitku, ili je kupite, jer će ona dati poseban čar poklonu.




Sada vam samo preostaje da se radujete i nestrpljivo iščekujete novogodišnje veče, ili sledeće jutro, kada ćete dati poklone i biti srećni zajedno sa porodicom i prijateljima. 

Nadam se da vam je ovaj post pomogao, uživajte u prazničnoj atmosferi, a mi se čitamo u sledećem postu! ♥