Pages

Sunday, October 23, 2016

Još jedan jesenji dan

Neverovatno koliko se ulenjim kad dođe ovo jesenje vreme. Učim, pa kao slučajno bacim pogled kroz prozor. Tamno, tmurno, kiša pljušti. Da li sam raspoložena za šetnju po kiši? Da, možda, ne. Čujem jastuk kako me zove da mu donesem toplo, mekano ćebe. I knjigu, i čaj. I da se uvučem tu negde. A obaveze? Ma lako ćemo.

• Slika je mojih ruku delo •
Ili ipak nećemo. Vesele boje da se razbije jesenja uspavanost? Bilo bi poželjno.
Knjiga iz biologije u ruke. Zanimljive sličice građe životinja. Roze, žuti, plavi, zeleni, narandžasti markeri. Da se istakne. Ali samo na papiru sa beleškama, knjige čuvamo. Čitam polako, s razumevanjem. Učim, pamtim, razmišljam. O plaži, hladnoj lubenici, sladoledu. To uvek nedostaje. I askon, akson i askus. Da se zapamti. U pauzi - rad iz likovnog. Senčim zgradu. B2 ovde desno, B4 ispod, B6 gore levo. Lepo izgleda. Pogled kroz prozor: mrak. Pogled na sat: 18:15h. Molim? Nešto se tu ne uklapa. Pre (samo) dva meseca sam u ovo vreme bila na plaži. I opet more, odbojka na pesku, slamnati šeširi.
Dosta za danas. Večera, pa na spavanje. Ujutru treba da se ustane dok je još mrak. 

Saturday, September 24, 2016

Fall mood - on!

Nema više sedenja do kasno napolju u šortsu, čavrljanja sa drugaricama na plaži, ili bioskopa na otvorenom. Došlo je vreme za čaj, ćebe i dobru knjigu. Eventualno novu epizodu Uvoda u anatomiju, ako se nađe vremena. Zatim, hiljade i hiljade videa i postova na temu jeseni: te DIY dekoracije za jesen, te jutarnje i večernje rutine za jesen, te proizvodi bez kojih jesen ne može da prođe..




Dođeš iz škole, druga smena, pa uzmeš beležnicu da dodaješ nove obaveze a precrtaš one već obavljene, kad ono shvatiš - pa petak je, pobogu! Onda uroniš u toplu kupku, zamoliš mamu da ti skuva čaj, uzmeš neki keksić ili kolačić, i onako topla, zavučeš se pod debelo ćebence i odmoriš par minuta. Pustiš laganu i tihu muziku. Samo ćutiš i gledaš kako kiša rominja i lupka na zatvoren prozor, jer ne želiš da ti hladnoća uđe u sobu. Onda uzmeš knjigu koja uvek stoji na noćnom stočiću i čeka da se upozna sa tobom. I tako se polako opuštaš od naporne školske nedelje, i umačeš keks u veliku šolju čaja. On se mrvi i komadići ostaju u šolji, neki čak završavaju na ćebetu, jer ima nas smotanih. Ali nije ti važno. Jer jesen je zaživela u tebi. 

Sunday, September 4, 2016

Recenzija: Afrodita Young & Pure 3 in 1 + Essence Triple Care + Elseve Total Repair 5 Express Conditioner

Posle kratke pauze zbog priprema za školu i drugih stvari, danas sam tu sa jednim podugačkim postom u kojem vam dajem svoja mišljenja o tri meni nova proizvoda. Pa, možemo da počnemo! 

Za početak, tu su umuvalica i lak za nokte. 


Essence Triple Care lak za nokte je bezbojan i služi da neguje, obnovi i ojača nokte. Daje im lep sjaj i zaista radi ono što proizvođač kaže. Čak nokti i brže rastu. Bio je 250 dinara u DM-u, pa ako tražite nešto povoljno i kvalitetno za negu noktiju , ovo vam svakako preporučujem.


Drugi na listi je Aftodita Young & Pure 3 in 1 gel za čišćenje lica, piling i maska. Ovaj proizvod ne sadrži parafine, parabene ni silikone. Premišljala sam se između njega i pene za čišćenje lica iz iste kolekcije, ali sam ipak uzela ovaj proizvod najviše zbog sastojaka kojih ima relativno malo, a rekla bih da nisu jako štetni. Namenjen je normalnoj do masnoj koži. Miris me podseća na slatkaste žvake što mi je okej, dok je struktura malo čudna. Dakle, proizvod je malo lepljiv i ima sitne plave čestice koje služe za piling. Kada ga nanesete na lice, imate osećaj da je nekako masno, ali kada ga isperete toplom vodom, lice je čisto i osveženo. Kao piling je jako blag, a kada se koristi kao maska, potrebno je da odstoji na licu 10 do 15 minuta i zatim se ispere. Mom licu koje je masno i sklono bubuljicama odgovara. Jedino što mi se ovde ne dopada je pakovanje, jer ne mogu da ga zatvorim a da ga dobro ne tresnem rukom. Cena mu je bila 515 dinara u DM-u na akciji, a ima ga i u Lilly-ju. Sve u svemu, mislim da je ovo dosta dobra umivalica jer može da se koristi kao tri stvarčice i možete da je probate ali i ne morate. Meni je i dalje ipak najdraža i najbolja SebaMed pena za čišćenje lica. 







Za kraj, tu je nova prskalica za kosu iz Loreala. Reč je o Loreal Elseve Total Repair 5 Express Conditioner sa Pro-Keratinom i Shine-Care serumom. Oporavlja oštećenu kosu, smanjuje naelektrisanje kose i pomaže u lakšem raščešljavanju. Ne ispira se i ne otežava i ne masti kosu. Lepo miriše i jako dobro neguje - kosa je mekša, sjajnija, manje čupava i lepša. Može da se nabavi i u Lilly-ju i u DM-u za oko 400 dinara. Pre upotrebe treba dobro da se promućka da bi se dva dela sjedinila i tada se prska na mokru ili suvu kosu. Postoje još dve vrste, roze i žuta, za drugačije tipove kose. Mislim da se isplati uložiti u ovakvu prskalicu i definitivno je treba imati.








Nadam se da sam vam ovim recenzijama olakšala donošenje odluke ako ste se premišljali da nabavite neki od ovih proizvoda, a mi se čitamo u sledećem postu!❤

Saturday, August 20, 2016

It's the magic in the summer!

Danas je moje "morsko" leto, nažalost, zvanično završeno. Doduše posle 2 meseca, ali mi još nije dosta :)
Ovog puta ću pokušati da vam prenesem bar delić mog letovanja i male mirne plaže sa crnogorskog primorja. Uživajte!❤








Letnje čari :)









• Sve slike su moje •

Saturday, August 13, 2016

Summer new in!

Iako je leto u poodmakloj fazi, mislim da još uvek nije kasno da sa vama podelim neke nove, ujedno i moje letnje top proizvode. 

Pošto Victoria's Secret mistova nema u Srbiji, mnogo sam se iznenadila kad sam ih našla u Kući hemije u Ulcinju u Crnoj Gori. Bilo ih je možda 10, ali su mi se samo 2 dopala. Jedan je ovaj koji vidite na slici ispod, Sheer Love, a drugi je Aqua Kiss. Ovde su 15 evra, kao i na sajtovima preko kojih se mogu naručiti kod nas. Oba mirisa su pravi letnji i osvežavajući, ali sam ovog puta izabrala Sheer Love sa mirisom pamuka i roze lokvanja (ako može tako da se prevede). Stvarno je predivan,  i ako za miris može da se kaže da je mekan, ovaj je kralj mekanosti. :) 


Dalje, ovde se nalazi grupna slika svih proizvoda iz ovog posta (osim mista).


Prvo ću da krenem sa proizvodima za kosu i jednim gelom za tuširanje (ne zamerite što nisam svaki posebno slikala).


Balea gel za tuširanje od 500ml sam kupila u dm-u za 190 dinara, smešna cena. Lepo miriše, na voćke, osvežavajuć je, ne isušuje kožu i lepo čisti. Kupka kao i druge, ništa specijalno, a za leto kao osveženje odlično (i za druga godišnja doba, naravno).

Kad smo već kod Balea proizvoda, tu su i dva za kosu - šampon i mleko iz kolekcije breskva-kokos za suvu i oštećenu kosu. Šampon nisam ni koristila jer imam već jedan koji je u upotrebi, ali ne sumnjam da je odličan jer me je mleko za kosu oduvalo, ali bukvalno. Miris fenomenalan, nega još bolja. Ne masti kosu, ne otežava je a pomaže u oblikovanju kovrdža onome ko ih ima, iako nije namenjeno za to. Stvarno omekšava kosu, a miris ostaje u kosi ali toliko blago da kad vetar malo dune može da se oseti onako malo, a ipak jako lepo. Oba proizvoda su kupljena u dm-u, šampon je oko 250, a mleko oko 350 dinara.

Nešto što je meni leti preko potrebno jeste dobra maska za kosu. Leti nemam vremena da pravim domaće maske, pa su i kupovne odlične. Dugo sam birala koju ću da uzmem,  i na kraju je ova Gliss maska pobedila. Kaže da je za izrazito suvu i oštećenu kosu, te da je čini mekanom i glatkom na dodir. Miris je predivan, a nega još bolja. Koristi se kao regenerator, samo što se ostavlja 1 minut da deluje. Bila je oko 400 dinara u dm-u, i stvarno je svima preporučujem.

Ovaj B.U. dezodorans sam dobila za rođendan, miris je lep, ali ipak više volim Nivea i Fa dezodoranse. Dobar je, ali ništa spektakularno, dok su mi B.U. parfemi odlični.


Htela sam da uzmem neku prskalicu koja nije mnogo jaka i osvežava, taman za leto. Bila sam u Lilliju sa mamom i videla sam ove Fruttini sprejeve za telo. Bila su 4 mirisa, ali mi je ovaj od lubenice bio najlepši, ostali su mi bili mnogo jaki i slatki. Još je bio i na akciji za 350 dinara, pa je ruka sama posegla za njim. Dakle, ako tragate za osvežavajućom letnjom prskalicom, ova će za malo novca biti odlična. 


Eos je već mesec dana moj favorit, ali sam ga i ovde ubacila jer ga stvarno obožavam. Detaljnu recenziju možete da pročitate u jednom od prethodnih postova o ovom balzamu za usta. 


Poslednja stvarčica je poklon iz časopisa, i to Essence senka za oči. Viđala sam je u parfimerijama i koliko se sećam košta bar 300 dinara. Nijansa je 09 Raindrops on roses. Stvarno je predivna, nežno roze boje je i ostavlja nekako satenski trag. Inače se ne šminkam, ali mislim da ću je često koristiti. :)


• Sve fotografije su moje •

To bi bilo to za ovaj post, a mi se čitamo u sledećem! ♥