Pages

Showing posts with label mood. Show all posts
Showing posts with label mood. Show all posts

Sunday, October 23, 2016

Još jedan jesenji dan

Neverovatno koliko se ulenjim kad dođe ovo jesenje vreme. Učim, pa kao slučajno bacim pogled kroz prozor. Tamno, tmurno, kiša pljušti. Da li sam raspoložena za šetnju po kiši? Da, možda, ne. Čujem jastuk kako me zove da mu donesem toplo, mekano ćebe. I knjigu, i čaj. I da se uvučem tu negde. A obaveze? Ma lako ćemo.

• Slika je mojih ruku delo •
Ili ipak nećemo. Vesele boje da se razbije jesenja uspavanost? Bilo bi poželjno.
Knjiga iz biologije u ruke. Zanimljive sličice građe životinja. Roze, žuti, plavi, zeleni, narandžasti markeri. Da se istakne. Ali samo na papiru sa beleškama, knjige čuvamo. Čitam polako, s razumevanjem. Učim, pamtim, razmišljam. O plaži, hladnoj lubenici, sladoledu. To uvek nedostaje. I askon, akson i askus. Da se zapamti. U pauzi - rad iz likovnog. Senčim zgradu. B2 ovde desno, B4 ispod, B6 gore levo. Lepo izgleda. Pogled kroz prozor: mrak. Pogled na sat: 18:15h. Molim? Nešto se tu ne uklapa. Pre (samo) dva meseca sam u ovo vreme bila na plaži. I opet more, odbojka na pesku, slamnati šeširi.
Dosta za danas. Večera, pa na spavanje. Ujutru treba da se ustane dok je još mrak. 

Saturday, September 24, 2016

Fall mood - on!

Nema više sedenja do kasno napolju u šortsu, čavrljanja sa drugaricama na plaži, ili bioskopa na otvorenom. Došlo je vreme za čaj, ćebe i dobru knjigu. Eventualno novu epizodu Uvoda u anatomiju, ako se nađe vremena. Zatim, hiljade i hiljade videa i postova na temu jeseni: te DIY dekoracije za jesen, te jutarnje i večernje rutine za jesen, te proizvodi bez kojih jesen ne može da prođe..




Dođeš iz škole, druga smena, pa uzmeš beležnicu da dodaješ nove obaveze a precrtaš one već obavljene, kad ono shvatiš - pa petak je, pobogu! Onda uroniš u toplu kupku, zamoliš mamu da ti skuva čaj, uzmeš neki keksić ili kolačić, i onako topla, zavučeš se pod debelo ćebence i odmoriš par minuta. Pustiš laganu i tihu muziku. Samo ćutiš i gledaš kako kiša rominja i lupka na zatvoren prozor, jer ne želiš da ti hladnoća uđe u sobu. Onda uzmeš knjigu koja uvek stoji na noćnom stočiću i čeka da se upozna sa tobom. I tako se polako opuštaš od naporne školske nedelje, i umačeš keks u veliku šolju čaja. On se mrvi i komadići ostaju u šolji, neki čak završavaju na ćebetu, jer ima nas smotanih. Ali nije ti važno. Jer jesen je zaživela u tebi.