Pages

Thursday, May 12, 2016

Sve što treba da znate o maloj maturi!

Pošto će osmaci uskoro proslaviti malu maturu, a znam da već počinju da lude i oko prijemnog i oko slavlja (neki smo to već prošli), pa uskoro neće znati gde im je šta, danas vam donosim post pun saveta vezanih baš za ovaj mali, a ipak značajan događaj.




Haljina je nešto oko čega se uvek najviše brinemo. Da li je dovoljno lepa, da li će lepo da mi stoji, kako ću da je uklopim sa ostalim stvarima, šta ako se neko pojavi u istoj haljini kao i ja - samo su neka od mnogobrojnih pitanja koja su mi, dok sam je tražila, prolazila mislima. Naravno, vaš odabir ne mora da bude haljina - to može biti i kombinezon, suknja i majica, pantalone i majica - sve zavisi od vašeg ukusa. Iako svi želimo da izgledamo savršeno na maturi, to nije moguće. Zato, nemojte previše da brinete. Najbitnije je da se prijatno osećate u onome što oblačite i da se vama dopada. Naravno, treba poslušati i savete mame ili drugih ljudi koji će vam stvarno reći kako izgledate. Nema svrhe kupiti super kratku usku haljinicu za kojom će se svi okretati ako vam je neudobna. Na kraju krajeva, posle pola sata niko ni neće obraćati pažnju na to šta ste obukli, jer kad svi počnu da igraju, bitno je samo da se opustite i đuskate uz muziku.



























Što se šminke tiče, biću iskrena. Za svoju maturu se nisam šminkala - stavila sam malo sjaja za usne i to je to. Mislim da nema potrebe preterivati i davati mnogo novca za profesionalne šminkerke koje će vaše mlado lice prekriti tonom pudera, rumenila, bronzera itd. U odeljenju sam imala dve drugarice koje su išle kod, pretpostavljam, iste šminkerke i obe su bile unakažene. Jednostavno nisu ličile na sebe, kao da su bar 10 godina starije. Cilj ove proslave, kao završetka osnovne škole, nije da pokažete da ste sada ''odrasle'' i da možete da se doterujete do preterivanja, već da uživate u tome što se najlepši deo vašeg života upravo završio (mada verujte, to nikako nije lepa vest). Na našoj maturi sam bila među nekolicinom devojčica koje su došle nenašminkane (ako ne i jedina), i nakon pola sata igranja moravca i vlaškog kola bila sam mnogo zahvalna sebi. Neopisiv je osećaj kada slobodno možete da se umijete divnom hladnom vodom, dok vas devojčice gledaju i kukaju, citiram: ''Šta me natera da se šminkam!'' i ''Blago vama koje sad nemate šminku!" Naravno, ako baš baš želite i volite da se šminkate i mislite da tako treba - samo napred. Mejkap je mač sa dve oštrice - ako ne znate da ga koristite kako treba, imaće kontra efekat. Da, poružneće vas. Zato, poverite to nekome ko zna šta treba da odradi (ukoliko još uvek ne baratate vešto četkicama), a neće preterati ni sa šminkom, ni sa cenom.






Sledeća veoma bitna stvar jeste frizura. Ona zavisi od vaše kose - da li je ravna, kovrdžava, duga, kratka, tanka, gusta, plava, braon... Na internetu možete pronaći mali milion frizura baš za vaš tip kose. Pošto će većina vas verovatno ići u frizerske salone, preporučujem vam da što pre zakažete svoje termine, pogotovo ako odlazite kod boljih frizera kod kojih je i inače gužva. Kada pronađete šta želite da odradite sa kosom, možete da odete kod frizera i da se tada posavetujete sa njim oko same frizure, jer može da vam preporuči neku drugu frizuru koja će vam lepše stajati, on ima više iskustva i svakako uzmite u obzir i njegovo mišljenje. Takođe, može da vam kaže šta možete da odradite pre nego što odete kod njega - možda treba da operete kosu dan ranije, možda da stavite neku masku ili već tako nešto.

























Ako radite nokte, potrudite se da ne budu previše dugački i napadni. Bitno je da se slažu sa haljinom, cipelama, i celom kombinacijom. I tu je bitno da na vreme zakažete termin, a ne da kasnije jurite kod nekih drugih devojaka koje rade nokte a možda nisu tako vešte u tome. Meni se mnogo sviđaju klasični, beli kratki nokti, a mislim da će lepo ići i uz svaku kombinaciju.














Kad smo kod cipelica, ne zaluđujte se štiklama od 10 cm. Retko ko ume da hoda i u onim nižim, a kamoli u ovakvim. Najgore od svega je to što se u njima i nećete osećati udobno, ni samouvereno. Ako želite da postignete žirafinu visinu time što ćete se natakariti na dvanaesticu, samo ću vam reći da hod bebe žirafe ne izgleda ni malo lepo, pa ako želite da izbegnete lomljenje nogu, onda štikle ostavite sa strane. Međutim, ako ste sebi strogo zacrtali da ćete na maturu otići u štiklama, onda izaberite neke niže, ali pre svega lepo naučite da hodate u njima, jer svakako ne želite da padnete na sred slavlja. Takođe možete da ponesete i starke ili baletanke, pa se nakon slikanja preobujte. Na svoju maturu sam išla u belim dubokim starkama, bilo mi je super udobno i lepo mi se složilo uz tirkiznu haljinu i belu torbu sa resama. Verujte, čak iako svi budu došli u štiklama, nakon nekog vremena bićete zahvalne same sebi.



Torbica je nešto što može i ne mora da se ponese, mada ipak mislim da je zgodnije da čak i neku malu torbu ponesete možda i u ruci, i tu da stavite telefon, novac, maramice, sjaj ili nešto drugo od šminke ako vam bude neophodno. Pismo-torbe su interesantne, a male, ako takve volite. Kao što sam malopre pomenula, moja je bila bela sa resama, srednje veličine i nosi se preko ramena. Njoj su se svi oduševili, a i mislim da sama torba, kakva god da je, daje neki poseban pečat celom izgledu.






Nakit je, bar po mom mišljenju, obavezan. Dovoljna je jedna ogrlica, koja ni ne mora da bude velika, i da kombinacija odmah dobije lepši izgled. Samo, nemojte preterivati - i ogrlica, i narukvica i minđuše i prsten će biti previše. Ne samo da je prenatrpano, već i ružno izgleda. I birajte one komade koji nisu mnogo glomazni, jer ne želite da oni budu u prvom planu.








Oko izbora partnera ne brinite previše. Ako ste se dogovorili sa nekim drugom, odlično. Ako ste ipak ostali bez pratioca, ništa zato - pitajte neku drugaricu koja ga takođe nema i možete zajedno da idete na maturu. To je ionako samo formalnost - zajedno ćete ući, slikaćete se i to je to. Kasnije ćete biti tu svi zajedno, a na pratioca ćete i zaboraviti.

Takođe, ne zaboravite da organizujete slikanje sa drugaricama pre same proslave, jer su te slike ipak najlepše. ☺

Pre mature će vam dobro doći opuštanje, zato dan ranije možete da organizujete spa day sa drugaricom ili samo za sebe - stavite masku na lice, masku na kosu, odgledajte neki film uz kokice, možete da odradite kućni manikir i pedikir - potopite prvo ruke, kasnije i noge u lavor sa toplom vodom i pozabavite se malo svojim noktima. Nakon ovoga, osećaćete se lepše, opuštenije, i spremnije za sutrašnju proslavu. U ovom postu sam pisala o Spa day at home rutini, pa slobodno pronjuškajte i tamo. ☺

Na kraju, sve što vam je zaista neophodno jeste dobro raspoloženje. Ako na maturu odete tužni, to će vam automatski uništiti sve snove koje ste imali o njoj. Zato, osmeh na lice i provedite se najlepše što možete! ♥

p.s. Hvala vam na prvom čitaocu! Nekima je to malo, ali meni i jedan znači mnogo! ♥

Thursday, May 5, 2016

April favorites 2016

Posle napornog aprila konačno novi post, baš o onome čemu bih se obradovala tokom tih dana.



Prvi je svakako dobro poznati Labello Hydro Care. Miris je neutralan, boja takođe, ostavlja blagi sjaj, a odlično neguje - sve što je potrebno za lepe usne. Koštao je 280 dinara na sniženju u DM-u, ali je malo skuplji od ostalih.


Jedan od meni najdražih lakova za nokte je Rimmel 60 Seconds iz kolekcije Rite Ore u nijansi 873 - breakfast in bed. Brzo se suši, nijansa savršena, traje jedno 4 dana, a oko 250 dinara je.


Potom novi Nivea dezodorans, sigurno ste čuli o njemu. Miris isti kao Nivea plava krema, a dezodorans kao dezodorans je dobar. Mislim da je oko 300 dinara, ali na akciji može da se prođe i bolje.


Ovo je ogromno otkriće mog dosadašnjeg života - piling za lice. Jako je lep i kremast a ipak ima one gromuljice koje nisu mnogo blage a ni mnogo grube, taman da skinu svu mrtvu kožu. Miriše predivno, voćno i osvežavajuće, i što je najvažnije, radi svoj posao kako treba. Cena mu je oko 250 dinara u DM-u.


Essence XXXL shine sjaj za usne, kupljen za maturu prošle godine, jedva korišćen do aprila. Nisam ni shvatila koliko je divan dok ga nisam stavila par puta jer mi je, eto, bilo dosadno. Boja prelepa nežno roze, cena 250 dinara, nije lepljiv - savršenstvo.



*namazala sam 5 slojeva da bi se lepo video*

Ovaj regenerator za kosu koji ranije nisam ni viđala u prodavnicama postao je moj glavni favorit. Prvo što mi je privuklo pažnju je ova pumpica, mnogo je zanimljivo da se koristi (bar meni). Drugo, roze je boje, što nikako nije uobičajeno, ali je mnogo slatko. A treće, predivno miriše, na biljčice, ali me podseća na neke žvake haha. O kvalitetu neću ni da pričam, odličan je stvarno. Ima 500 ml, i cena mu je oko 450 dinara, pa ako naiđete na njega, samo napred - kupite ga, i nećete se pokajati.



Što se muzike tiče, jedna jedina pesma koju slušam sve vreme - Sia - Cheap Thrills. Najbolja je, definitivno :)


To su bili favoriti ovog meseca, a mi se uskoro čitamo u novom postu! :)

Monday, March 14, 2016

It's time for photo-throwback!

Počela je sezona kontrolnih, pismenih i ispitivanja, i ima mnogo učenja, ali treba se malo i odmoriti. Sad se opustite i uživajte u ovim slikama "mojih ruku delo" ! ☺






























Thursday, March 3, 2016

Šta pokloniti za 8. mart?

Bliži se Dan žena, pa je tako došlo vreme da obradujemo mame, bake, strine, tetke, ujne, sestre... Ipak mislim da svaki dan treba da bude i Dan žena i Dan muškaraca (ako tako mogu da ga nazovem), jer uvek treba da pokazujemo malim znacima pažnje koliko nam neki ljudi znače.
Ali, današnja tema jesu pokloni za Osmi mart, pa evo nekoliko ideja.



Prva je jednostavna i lepa crvena ruža. Ona simboliše ljubav i mislim da ne postoji bolji način da nekome cvetom pokažemo da ga volimo. Naravno, sve zavisi od ukusa, pa obratite pažnju sledeći put kad mama bude pričala o cveću - sigurno će spomenuti i neko koje ona voli.
Uz to može da se doda i neka čokolada ili bombonjera koju ona voli, pa još i čestitka koju ste sami napravili...
Nešto što se meni mnogo sviđa jeste buket u korpi od ruža i čokoladica. Možete da odnesete u bilo koju cvećaru da vam to naprave, samo treba da kupite čokoladice koje ona voli, ali najbolje da su okrugle. Košta oko 500 dinara, a prelepo je. ☺



Sledeće jesu razni parfemi, kupke, šminka, lakovi za nokte, losioni za telo... Sada je sve to na sniženjima i u poklon-setovima, tako da nije mnogo skupo. Samo treba obratiti pažnju na ono šta ona voli - She ili Naomi Campbell parfeme; max factor ili maybelline šminku; nivea ili dove losione... Mogućnosti su beskrajne, a vi samo malo obratite pažnju na to šta joj skrene pogled dok ste u dm-u i šta uzima da pogleda, oko čega se premišlja, i verujte, nećete pogrešiti.



Ako vama drage žene vole da kuvaju i spremaju slatkiše i ako imaju pregršt recepata, ovo će biti idealno za njih - DIY ukrasna fascikla za recepte. Sve što vam treba jeste obična bela fascikla i malo slobodnog vremena. Imate dve mogućnosti:
1. Možete da iseckate razne slike slaniša i slatkiša i časopisa i to da zalepite na fasciklu
2. Možete da pronađete na Tumblr-u, Pinterest-u ili gde već diiivne slike takođe slatkiša i slaniša, toliko divne da vam voda krene na usta.☺ Kada poskidate sve slike s interneta, možete na bilo koje sajtu za uređivanje slika da napravite kolaž - ja najčešće koristim Pic Monkey. Tu složite sve slike onako kako vam se sviđa, i još ako ubacite neki lep citat... Zatim premerite fasciklu u inčima i takve dimenzije prenesite tamo gde su dimenzije slike kada hoćete da je sačuvate, mada mogu da se jave i pikseli, tako da onda samo uđite u neki konverter iz inča u piksele, pretvorite, sačuvajte sliku, odnesite na štampu u boji i zalepite na fasciklu, mada sam ja prvo zalepila običan beli papir na fasciklu, pa preko toga kolaž. Ja sam ga poklonila mami za Novu godinu i malo je reći da se oduševila ☺




Sad pravac u potragu za najboljim poklonima, a mi se čitamo u sledećem postu! ♥

Monday, February 29, 2016

Recenzija: Blistex Protect Plus Lip Balm

Sada uvodim i novu vrstu posta da tako kažem, a to su recenzije. Volim da ih čitam, a i mislim da su zanimljive za pisanje. ☺

Današnja zvezda je Blistex Protect Plus Lip Balm.





Kupila sam ga ''slučajno'' (iako se ništa ne kupuje slučajno) u dm-u pre oko mesec dana za 250 dinara. Činilo mi se da će biti dobar za zimu jer inače imam suva usta pa me je ono Protect Plus privuklo, a i na pakovanju je pisalo da štiti od vetra, hladnoće, Sunca, ovoga i onoga.

Međutim. Ovo je toliko masno i gnjecavo i topljivo da nemam reči. To nisam očekivala.
Kad sam ga kupila i izašla iz radnje odmah sam ga otvorila i namazala. Bio je jako lep, ni gnjecav ni tvrd, baš onako kako treba da bude. I odmah sam primetila da su mi usta mekša i oporavljena.

Ali. Posle možda 5 dana, počeo je da se topi, bio je gnjecav kad ga mažem i ostavljao je beli sjaj. Mnogo belog sjaja, toliko da ne mogu da ga stavim kad izlazim iz kuće jer stvarno ružno izgleda. Za kućnu varijantu je dobar, pogotovo preko noći - ujutru usne budu super mekane. A i fenomenalno miriše.
Na ruci tako izgleda, a samo je jedan sloj namazan

Da sumiram utiske: ako želite balzam koji možete da nosite i kad ste van kuće, ovaj vam, nažalost, ne preporučujem.

Videla sam i neke u tubici, ali ne bih da rizikujem opet, pa sam planirala da uzmem Labello Hydro Care.
Volela bih da svoje utiske o Blistex-u ostavite u komentarima, a mi se čitamo u sledećem postu! ☺

Saturday, February 13, 2016

Iskoristi ovaj raspust!

Ostalo je još samo 3 dana do kraja raspusta, a šta sam uradila za to vreme? Sedela u kući i gledala videe na jutjubu. Ali, ne želim da dopustim da se na tome završi, pa mi je na pamet palo nekoliko ideja koje će mi pomoći da iskoristim ovaj raspust do kraja. Let´s begin!

• Uzimam knjige iz biblioteke i čitam, čitam, čitam! To sam već i uradila i preporučila bih vam ove 3 knjige: Princ magle, Ponoćna palata i Septembarska svetla. Sve tri čine Trilogiju magle, i napisao ih je Karlos Ruis Safon. Ove knjige su kombinacija fantastike, horora i romantičarske književnosti. Sve tri sam pročitala za četiri dana, toliko su dobre! Jednostavno te vuku da nastaviš da čitaš. Pa, ko voli, nek´ izvoli! ( počela sam da čitam i Idi postavi stražara, možda bude post samo o njoj ☺)


• Izlazim napolje kad god i gde god. Nisam tip koji voli lumpovanje do pet ujutru, opijanje i tako to. Više mi prija da šetam, idem u bioskop, jedem kokice, vozim rolere, pijem toplu čokoladu u nekom lepom kafiću sa drugaricama...  Samo se družite onako kako vama odgovara, i sve će biti super. 





*znam da slike nemaju veze sa zimom, ali šta ću, letnje sam dete ☺

• Negujem svoje lice, kosu i telo. Pobogu, pa treba priuštiti sebi bar jedno spa veče! Internet je preplavljen receptima za maske za suvu, normalnu, masnu, ovakvu i onakvu kožu i kosu. Samo pronađi onu koja tebi odgovara i opusti se! Upravo sad, dok pišem ovaj post, imam masku na licu. Zato, dajte sebi oduška i opustite se!



To je samo par ideja koje mogu da vas inspirišu. U komentarima ostavite neke svoje predloge ili šta ste vi radili za vreme ovog raspusta. Vidimo se u sledećem postu!