Pages

Thursday, May 5, 2016

April favorites 2016

Posle napornog aprila konačno novi post, baš o onome čemu bih se obradovala tokom tih dana.



Prvi je svakako dobro poznati Labello Hydro Care. Miris je neutralan, boja takođe, ostavlja blagi sjaj, a odlično neguje - sve što je potrebno za lepe usne. Koštao je 280 dinara na sniženju u DM-u, ali je malo skuplji od ostalih.


Jedan od meni najdražih lakova za nokte je Rimmel 60 Seconds iz kolekcije Rite Ore u nijansi 873 - breakfast in bed. Brzo se suši, nijansa savršena, traje jedno 4 dana, a oko 250 dinara je.


Potom novi Nivea dezodorans, sigurno ste čuli o njemu. Miris isti kao Nivea plava krema, a dezodorans kao dezodorans je dobar. Mislim da je oko 300 dinara, ali na akciji može da se prođe i bolje.


Ovo je ogromno otkriće mog dosadašnjeg života - piling za lice. Jako je lep i kremast a ipak ima one gromuljice koje nisu mnogo blage a ni mnogo grube, taman da skinu svu mrtvu kožu. Miriše predivno, voćno i osvežavajuće, i što je najvažnije, radi svoj posao kako treba. Cena mu je oko 250 dinara u DM-u.


Essence XXXL shine sjaj za usne, kupljen za maturu prošle godine, jedva korišćen do aprila. Nisam ni shvatila koliko je divan dok ga nisam stavila par puta jer mi je, eto, bilo dosadno. Boja prelepa nežno roze, cena 250 dinara, nije lepljiv - savršenstvo.



*namazala sam 5 slojeva da bi se lepo video*

Ovaj regenerator za kosu koji ranije nisam ni viđala u prodavnicama postao je moj glavni favorit. Prvo što mi je privuklo pažnju je ova pumpica, mnogo je zanimljivo da se koristi (bar meni). Drugo, roze je boje, što nikako nije uobičajeno, ali je mnogo slatko. A treće, predivno miriše, na biljčice, ali me podseća na neke žvake haha. O kvalitetu neću ni da pričam, odličan je stvarno. Ima 500 ml, i cena mu je oko 450 dinara, pa ako naiđete na njega, samo napred - kupite ga, i nećete se pokajati.



Što se muzike tiče, jedna jedina pesma koju slušam sve vreme - Sia - Cheap Thrills. Najbolja je, definitivno :)


To su bili favoriti ovog meseca, a mi se uskoro čitamo u novom postu! :)

Monday, March 14, 2016

It's time for photo-throwback!

Počela je sezona kontrolnih, pismenih i ispitivanja, i ima mnogo učenja, ali treba se malo i odmoriti. Sad se opustite i uživajte u ovim slikama "mojih ruku delo" ! ☺






























Thursday, March 3, 2016

Šta pokloniti za 8. mart?

Bliži se Dan žena, pa je tako došlo vreme da obradujemo mame, bake, strine, tetke, ujne, sestre... Ipak mislim da svaki dan treba da bude i Dan žena i Dan muškaraca (ako tako mogu da ga nazovem), jer uvek treba da pokazujemo malim znacima pažnje koliko nam neki ljudi znače.
Ali, današnja tema jesu pokloni za Osmi mart, pa evo nekoliko ideja.



Prva je jednostavna i lepa crvena ruža. Ona simboliše ljubav i mislim da ne postoji bolji način da nekome cvetom pokažemo da ga volimo. Naravno, sve zavisi od ukusa, pa obratite pažnju sledeći put kad mama bude pričala o cveću - sigurno će spomenuti i neko koje ona voli.
Uz to može da se doda i neka čokolada ili bombonjera koju ona voli, pa još i čestitka koju ste sami napravili...
Nešto što se meni mnogo sviđa jeste buket u korpi od ruža i čokoladica. Možete da odnesete u bilo koju cvećaru da vam to naprave, samo treba da kupite čokoladice koje ona voli, ali najbolje da su okrugle. Košta oko 500 dinara, a prelepo je. ☺



Sledeće jesu razni parfemi, kupke, šminka, lakovi za nokte, losioni za telo... Sada je sve to na sniženjima i u poklon-setovima, tako da nije mnogo skupo. Samo treba obratiti pažnju na ono šta ona voli - She ili Naomi Campbell parfeme; max factor ili maybelline šminku; nivea ili dove losione... Mogućnosti su beskrajne, a vi samo malo obratite pažnju na to šta joj skrene pogled dok ste u dm-u i šta uzima da pogleda, oko čega se premišlja, i verujte, nećete pogrešiti.



Ako vama drage žene vole da kuvaju i spremaju slatkiše i ako imaju pregršt recepata, ovo će biti idealno za njih - DIY ukrasna fascikla za recepte. Sve što vam treba jeste obična bela fascikla i malo slobodnog vremena. Imate dve mogućnosti:
1. Možete da iseckate razne slike slaniša i slatkiša i časopisa i to da zalepite na fasciklu
2. Možete da pronađete na Tumblr-u, Pinterest-u ili gde već diiivne slike takođe slatkiša i slaniša, toliko divne da vam voda krene na usta.☺ Kada poskidate sve slike s interneta, možete na bilo koje sajtu za uređivanje slika da napravite kolaž - ja najčešće koristim Pic Monkey. Tu složite sve slike onako kako vam se sviđa, i još ako ubacite neki lep citat... Zatim premerite fasciklu u inčima i takve dimenzije prenesite tamo gde su dimenzije slike kada hoćete da je sačuvate, mada mogu da se jave i pikseli, tako da onda samo uđite u neki konverter iz inča u piksele, pretvorite, sačuvajte sliku, odnesite na štampu u boji i zalepite na fasciklu, mada sam ja prvo zalepila običan beli papir na fasciklu, pa preko toga kolaž. Ja sam ga poklonila mami za Novu godinu i malo je reći da se oduševila ☺




Sad pravac u potragu za najboljim poklonima, a mi se čitamo u sledećem postu! ♥

Monday, February 29, 2016

Recenzija: Blistex Protect Plus Lip Balm

Sada uvodim i novu vrstu posta da tako kažem, a to su recenzije. Volim da ih čitam, a i mislim da su zanimljive za pisanje. ☺

Današnja zvezda je Blistex Protect Plus Lip Balm.





Kupila sam ga ''slučajno'' (iako se ništa ne kupuje slučajno) u dm-u pre oko mesec dana za 250 dinara. Činilo mi se da će biti dobar za zimu jer inače imam suva usta pa me je ono Protect Plus privuklo, a i na pakovanju je pisalo da štiti od vetra, hladnoće, Sunca, ovoga i onoga.

Međutim. Ovo je toliko masno i gnjecavo i topljivo da nemam reči. To nisam očekivala.
Kad sam ga kupila i izašla iz radnje odmah sam ga otvorila i namazala. Bio je jako lep, ni gnjecav ni tvrd, baš onako kako treba da bude. I odmah sam primetila da su mi usta mekša i oporavljena.

Ali. Posle možda 5 dana, počeo je da se topi, bio je gnjecav kad ga mažem i ostavljao je beli sjaj. Mnogo belog sjaja, toliko da ne mogu da ga stavim kad izlazim iz kuće jer stvarno ružno izgleda. Za kućnu varijantu je dobar, pogotovo preko noći - ujutru usne budu super mekane. A i fenomenalno miriše.
Na ruci tako izgleda, a samo je jedan sloj namazan

Da sumiram utiske: ako želite balzam koji možete da nosite i kad ste van kuće, ovaj vam, nažalost, ne preporučujem.

Videla sam i neke u tubici, ali ne bih da rizikujem opet, pa sam planirala da uzmem Labello Hydro Care.
Volela bih da svoje utiske o Blistex-u ostavite u komentarima, a mi se čitamo u sledećem postu! ☺

Saturday, February 13, 2016

Iskoristi ovaj raspust!

Ostalo je još samo 3 dana do kraja raspusta, a šta sam uradila za to vreme? Sedela u kući i gledala videe na jutjubu. Ali, ne želim da dopustim da se na tome završi, pa mi je na pamet palo nekoliko ideja koje će mi pomoći da iskoristim ovaj raspust do kraja. Let´s begin!

• Uzimam knjige iz biblioteke i čitam, čitam, čitam! To sam već i uradila i preporučila bih vam ove 3 knjige: Princ magle, Ponoćna palata i Septembarska svetla. Sve tri čine Trilogiju magle, i napisao ih je Karlos Ruis Safon. Ove knjige su kombinacija fantastike, horora i romantičarske književnosti. Sve tri sam pročitala za četiri dana, toliko su dobre! Jednostavno te vuku da nastaviš da čitaš. Pa, ko voli, nek´ izvoli! ( počela sam da čitam i Idi postavi stražara, možda bude post samo o njoj ☺)


• Izlazim napolje kad god i gde god. Nisam tip koji voli lumpovanje do pet ujutru, opijanje i tako to. Više mi prija da šetam, idem u bioskop, jedem kokice, vozim rolere, pijem toplu čokoladu u nekom lepom kafiću sa drugaricama...  Samo se družite onako kako vama odgovara, i sve će biti super. 





*znam da slike nemaju veze sa zimom, ali šta ću, letnje sam dete ☺

• Negujem svoje lice, kosu i telo. Pobogu, pa treba priuštiti sebi bar jedno spa veče! Internet je preplavljen receptima za maske za suvu, normalnu, masnu, ovakvu i onakvu kožu i kosu. Samo pronađi onu koja tebi odgovara i opusti se! Upravo sad, dok pišem ovaj post, imam masku na licu. Zato, dajte sebi oduška i opustite se!



To je samo par ideja koje mogu da vas inspirišu. U komentarima ostavite neke svoje predloge ili šta ste vi radili za vreme ovog raspusta. Vidimo se u sledećem postu! 




Saturday, January 9, 2016

Marshmallow dream

Kao što sam i rekla u prethodnom postu, danas dolazi jedna poslastica. Sigurno ste je već videli širom Pinterest-a i Tumblr-a. Pošto su sada bili novogodišnji praznici, a ona mi se baš nekako čini kao zimski praznični slatkiš, odlučila sam i da je napravim. Veoma je jednostavno. Treba nam:
Čokolada

Marshmallow (u DIS-u, 150 din)

Look bombonice, ili još bolje lizalice one kao štapić, mada nisam uspela da ih nađem

Dakle, bombonice topimo u mikro, jednu po jednu, i pravimo ovakav oblik dok su vruće

Zabodemo ih u marahmallowe, najlakše je da štapićima za ražnjiče prvo probušimo pa onda ubacimo lizalicu




Čokoladu otopimo

Uzmemo različite mrvice i ukrase za torte

Prvo svaki marshmallow umočimo u čokoladu, a onda posipamo mrvicama.

Evo kako sve to izgleda na kraju :)





Ako budete pravili ovu poslasticu, obavezno ostavite slike u komentarima. Nadam se da vam se ovaj slatki post dopao, a mi se vidimo u narednom postu. ♥


Tuesday, January 5, 2016

Dobrodošla 2016. godino, budi najbolja od svih do sad!

Pre svega, želim vam svima srećnu Novu godinu, mnogo zdravlja, ljubavi, uspeha, uživanja, rada, druženja i svega onog što ne možemo da kupimo. Neka vam ova godina donese sve najbolje. Nadam se da ste se lepo proveli na dočeku ove 2016. godine, okruženi ljidima koje volite.


Među mnogim željama koje ste zamislili u novogodišnjoj noći verovatno se nalazi i ona, sad već dobro poznata rečenica: NEW YEAR, NEW ME. Pa, da bismo ove godine stvarno "promenili" sebe na bolje, prvo treba da shvatimo da smo jedinstveni i divni baš takvi kakvi smo. Treba da volimo sebe i da se ne menjamo u nekoga ko ne želimo da budemo. Najpre treba da ispoštujemo sebe i svoje potrebe. Zašto se upoređivati s drugima? Svako ima sopstvene potrebe, svi smo mi različiti. Setimo se toga kada sledeći pit na intern šampone, ishranu i šta sve još ne. Ne kažem da je sve na internetu laž, ima i mnogo korisnih informacija i recenzija, ali uvek sve treba da prilagodimo sebi. A ako smo već tako čvrsto odlučili da poradimo na sebi...

Dakle, uzmimo jedan papir, i olovku. Gore na sredini kao naslov pišemo "GOALS FOR 2016.". Broj jedan - čitam bar 15 minuta dnevno ono što želim. Broj dva - vežbam i zdravije se hranim. Broj tri - posvećujem više pažnje blogu. Broj četiri - više se trudim u školi. I tako ispišemo šta sve želimo da postignemo u novoj godini. Zvezdica - volim sebe, poštujem sebe, vodim računa o sebi. Druga zvezdica - više vremena provodim s porodicom. Ono što stvarno stvarno stvarno želimo da ostvarimo označavamo zvezdicom, ili srculencem, ili bilo čime. Onda ovaj spisak zalepimo u planer, na sto, na ogledalo, u dnevnik... Bilo gde, samo da imamo ispred sebe sve ono što želimo da promenimo ove godine. Već napredujemo. Spustili smo sve na papir. A sada najbitnije - sve to sprovodimo u delo. Treba krenuti polako. Na primer, ako želim da vežbam, da ne jedem slatko i da na telefonu budem kraće, ništa neću postići ako: krenem u teretanu na 2h svaki dan, prestanem da jedem apsolutno sve što je slatko, a telefon i ne gledam. Treba biti umeren u svemu i tako se navikavati na promene. Mnogo bolje rešenje je da: 30 minuta dnevno odvojim za vežbanje, počastim se štanglom čokolade jednom i dva dana ili pronađem zdraviju alternativu za slatkiše, a telefonu pokušam da nađem zamenu - odlazak u šetnju, čitanje, malo dremke... Za sve treba vremena, pa tako i za promene. Zato, samo hrabro i veruj u sebe!


Da ne bi nedostajalo insporacije, što dovodi do prestanka rada na sebi (vežbi, zdrave hrane...), uvek možemo da promenimo pozadinu na telefonu i stavimo sliku koja nas motiviše i gira napred, a možemo i da napravimo "INSPIRATION BOARD". Ona stvarno pomaže, jer kada na jednom mestu u vidu slika imamo ispred sebe sve svoje ciljeve, odmah dobijamo motivaciju.
Ono najbitnije jeste da se nakon napornog rada odmorimo i nagradimo. Zato, ako cele nedelje vredno treniramo, treba da se počastimo nečim što nas čini srećnima (a da nije slatkiš, pošto već bežimo od njih), već topla kupka, novi lak, sjaj, majica, parfem... Tako ćemo znati da, ako vredno radimo, iza ugla nas čeka nagrada, a uskoro i cilj.



A tu je, naravno, i planiranje. Ništa bez planiranja. To je jedna od mojih novogodišnjih odluka - planiram postove za blog, sve ono što treba da uradim, kupim... Tako sam organizovanabi lakše mi je da funkcionišem kada sam u gužvi, to jest kada krene škola. :)

Nadam se da će vam ovaj post pomoći da istrajete u svojim ciljevima za 2016. godinu. Uživajte. Radujte se životu i svim njegovim smicalicama. I ne zaboravite da ste divni baš takvi kakvi ste. Budite srećni, a ubrzo se vidimo sa jednim novim, slatkim postom. ♥