Pages

Saturday, January 9, 2016

Marshmallow dream

Kao što sam i rekla u prethodnom postu, danas dolazi jedna poslastica. Sigurno ste je već videli širom Pinterest-a i Tumblr-a. Pošto su sada bili novogodišnji praznici, a ona mi se baš nekako čini kao zimski praznični slatkiš, odlučila sam i da je napravim. Veoma je jednostavno. Treba nam:
Čokolada

Marshmallow (u DIS-u, 150 din)

Look bombonice, ili još bolje lizalice one kao štapić, mada nisam uspela da ih nađem

Dakle, bombonice topimo u mikro, jednu po jednu, i pravimo ovakav oblik dok su vruće

Zabodemo ih u marahmallowe, najlakše je da štapićima za ražnjiče prvo probušimo pa onda ubacimo lizalicu




Čokoladu otopimo

Uzmemo različite mrvice i ukrase za torte

Prvo svaki marshmallow umočimo u čokoladu, a onda posipamo mrvicama.

Evo kako sve to izgleda na kraju :)





Ako budete pravili ovu poslasticu, obavezno ostavite slike u komentarima. Nadam se da vam se ovaj slatki post dopao, a mi se vidimo u narednom postu. ♥


Tuesday, January 5, 2016

Dobrodošla 2016. godino, budi najbolja od svih do sad!

Pre svega, želim vam svima srećnu Novu godinu, mnogo zdravlja, ljubavi, uspeha, uživanja, rada, druženja i svega onog što ne možemo da kupimo. Neka vam ova godina donese sve najbolje. Nadam se da ste se lepo proveli na dočeku ove 2016. godine, okruženi ljidima koje volite.


Među mnogim željama koje ste zamislili u novogodišnjoj noći verovatno se nalazi i ona, sad već dobro poznata rečenica: NEW YEAR, NEW ME. Pa, da bismo ove godine stvarno "promenili" sebe na bolje, prvo treba da shvatimo da smo jedinstveni i divni baš takvi kakvi smo. Treba da volimo sebe i da se ne menjamo u nekoga ko ne želimo da budemo. Najpre treba da ispoštujemo sebe i svoje potrebe. Zašto se upoređivati s drugima? Svako ima sopstvene potrebe, svi smo mi različiti. Setimo se toga kada sledeći pit na intern šampone, ishranu i šta sve još ne. Ne kažem da je sve na internetu laž, ima i mnogo korisnih informacija i recenzija, ali uvek sve treba da prilagodimo sebi. A ako smo već tako čvrsto odlučili da poradimo na sebi...

Dakle, uzmimo jedan papir, i olovku. Gore na sredini kao naslov pišemo "GOALS FOR 2016.". Broj jedan - čitam bar 15 minuta dnevno ono što želim. Broj dva - vežbam i zdravije se hranim. Broj tri - posvećujem više pažnje blogu. Broj četiri - više se trudim u školi. I tako ispišemo šta sve želimo da postignemo u novoj godini. Zvezdica - volim sebe, poštujem sebe, vodim računa o sebi. Druga zvezdica - više vremena provodim s porodicom. Ono što stvarno stvarno stvarno želimo da ostvarimo označavamo zvezdicom, ili srculencem, ili bilo čime. Onda ovaj spisak zalepimo u planer, na sto, na ogledalo, u dnevnik... Bilo gde, samo da imamo ispred sebe sve ono što želimo da promenimo ove godine. Već napredujemo. Spustili smo sve na papir. A sada najbitnije - sve to sprovodimo u delo. Treba krenuti polako. Na primer, ako želim da vežbam, da ne jedem slatko i da na telefonu budem kraće, ništa neću postići ako: krenem u teretanu na 2h svaki dan, prestanem da jedem apsolutno sve što je slatko, a telefon i ne gledam. Treba biti umeren u svemu i tako se navikavati na promene. Mnogo bolje rešenje je da: 30 minuta dnevno odvojim za vežbanje, počastim se štanglom čokolade jednom i dva dana ili pronađem zdraviju alternativu za slatkiše, a telefonu pokušam da nađem zamenu - odlazak u šetnju, čitanje, malo dremke... Za sve treba vremena, pa tako i za promene. Zato, samo hrabro i veruj u sebe!


Da ne bi nedostajalo insporacije, što dovodi do prestanka rada na sebi (vežbi, zdrave hrane...), uvek možemo da promenimo pozadinu na telefonu i stavimo sliku koja nas motiviše i gira napred, a možemo i da napravimo "INSPIRATION BOARD". Ona stvarno pomaže, jer kada na jednom mestu u vidu slika imamo ispred sebe sve svoje ciljeve, odmah dobijamo motivaciju.
Ono najbitnije jeste da se nakon napornog rada odmorimo i nagradimo. Zato, ako cele nedelje vredno treniramo, treba da se počastimo nečim što nas čini srećnima (a da nije slatkiš, pošto već bežimo od njih), već topla kupka, novi lak, sjaj, majica, parfem... Tako ćemo znati da, ako vredno radimo, iza ugla nas čeka nagrada, a uskoro i cilj.



A tu je, naravno, i planiranje. Ništa bez planiranja. To je jedna od mojih novogodišnjih odluka - planiram postove za blog, sve ono što treba da uradim, kupim... Tako sam organizovanabi lakše mi je da funkcionišem kada sam u gužvi, to jest kada krene škola. :)

Nadam se da će vam ovaj post pomoći da istrajete u svojim ciljevima za 2016. godinu. Uživajte. Radujte se životu i svim njegovim smicalicama. I ne zaboravite da ste divni baš takvi kakvi ste. Budite srećni, a ubrzo se vidimo sa jednim novim, slatkim postom. ♥

Wednesday, December 16, 2015

Let's turn on some Christmas spirit!

Zima je idealno vreme za čitanje knjiga pored peći uz čaj, ili gledanje filma Sam u kući 1,2,3 uz kokice i toplu čokoladu, ili za celodnevno skrolovanje Tumblr-om uz MALO kafe (hmm...). Zadesila me je situacija broj 3, pa sam tada i došla na ideju za ovaj post. Malo je reći da sam oduševljena svim slikama na koje sam naišla (dobro, 999/1000 :) ), ali vam prenosim samo delić zimskog duha sa interneta. Radujte se zimskim čarolijama i uživajte!









































And never forget this:


XOXO, Piny


Monday, December 14, 2015

Christmas reindeer diy

Ne mogu da verujem da je Božić skoro tu, da dolazi nova godina, ali - to samo znači više DIY postova i ukrasa za sobu, a i.... RASPUST! Stvaarno mi treba odmor, i jedva čekam tih 10 dana malog raja :)
Da ne dužim više, danas imam jedan DIY post koji ste sigirno već videli ili na Pinterestu ili Tumblru, ali meni se mnogo dopao, i zato sam odlučila da vam ga i ovde pokažem. Dakle...
Trebaće vam:
• slikarsko platno (mogu da se kupe 3 platna različite veličine za oko 600 dinara)
• šljokice (ja sam uzela u knjižari zlatne, one su mi baš onako christmasy)
• lepak
• "outline of" irvasa, pingvina, šta god želite
• olovka
Sada ide zanimljiv deo:
1. Na internetu ukucajte "outline of reindeer" i izaći će razne sličice, a vi izaberite onu koja vam se dopada i možete je ili precrtati s računara ili odštampati, potom isecite po ivicama oblika, prislonite na platno i olovkom iscrtajte konture.

2. Stavljajte lepak na unutrašnjost kontura u malim količinama i na manjim delovima i preko posipajte šljokice. Najbolje bi bilo da radite na nekoj velikoj mušemi da bi sve šljokice padale na nju, a ne kao ja (jedva sam usisala sobu posle...) Dakle, kako ppsipate šljokice, tako iskrenite malo platno da bi sav višak spao na mušemu.

3. Kada prekrijete celu konturu, možete, kao ja, da dodate i crveni nosić (on je od nekog sunđerastog šljokičavog papira, ako to može tako da se nazove), isecite u obliku kružića i zalepite.
Zakačite onaj kao trouglić na sredinu platna i odaberite neko lepo mesto na zidu za vaš rad.


I, voila! Super slatka novogodišnja slika je spremna da ulepša svaku sobu, i mogu vam reći da mi se mnogo mnogo mnogo dopalo kako sam je uradila iako nisam profesionalac, a verujem da bilo ko može da je napravi.
Ako budete koristili svoje "DIY sposobnosti", ostavite mi u komentarima slike kako vam je ispalo i kako vam se dopada. Uskoro stiže još slatkih projekata. Pa, vidimo se uskoro!
XOXO, Pajni
P. S. Da li vam se dopada ovo Pajni? Kao Pajnepl kejk, pa Pajn- i? Hehehe

Friday, December 4, 2015

Spa day!

U poslednje vreme sam primetila da postajem jaaako umorna, i zato uvodim - spa day!

Ah, ima li ičeg lepšeg od zaslužene maske na licu, pakovanja na kosi, čaja i dobre knjige (trenutno čitam "Daću ti sunce", Džendi Nelson)? Zato vam danas donosim domaće recepte za opuštanje. Ako ih budete probali, ostavite u komentarima svoje utiske i neke nove recepte. Pa, vreme je za opuštanje!
Maska za sjajnu i mekanu kosu:
•1 žumance
• kašika maslinovog ulja
• kašika kokosovog ulja
Sve sipajte u jednu šoljicu, umutite viljuškom i nanesite na krajeve kose, ne na teme.Ostavite da odstoji bar 20 minuta (što duže - to bolje). Zatim opetite kosu šamponom koji obično koristite i - to je to!
Što se tiče lica, jedino što stavljam je - prirodni med. Prvo lice očistim rakijom - ne losionom, nego običnom rakijom. Možda ovo nekima zvuči preagresivno za kožu, ali verujte da nije (osim ako imate baš baš osetljivu kožu, onda možda i nije preporučljivo). Dakle, prvo rakija, a onda prstima uzimajte med iz teglice i lagano, u tankom sloju, razmazujte po licu. Ostavite 15 minuta, a onda isperite mlakom vodom. Par puta mi se desilo da mi lice nakon ispiranja pocrveni na nekim mestima i malo svrbi, ali to koža upija sve što je ostalo - dakle, normalno je. Lice će vam biti mekše i osveženo.
Nakon mackanja, uzmite čaj i knjigu ili čak film i - uživajte. Happy spa day!